fbpx

Природно богат со амино киселини со разгранет ланец (BCAA), Prime Whey придонесува за раст на мускулите и одржување на тонот на телото. Овој нов опсег е идеален за сите спортови за сила и може да се користи во програма за брзо губење маснотии. Prime Whey е исто така 100% Whey протеин со висока концентрација на Whey Isolate. Овој висококвалитетен протеински прав со сложена формула ќе ве придружува во вашите цели за да ви помогне да се надминете себеси и да ги експлодирате вашите цели.

Покрај тоа, вкусовите се целосно измислени за да ви понудат уште повеќе вкус! Достапен во 8 особено вкусни вкусови, ќе ве освои интензивен вкус и текстура која совршено се врзува со вода или млеко. Многу лесно се вари и асимилира, исто така ќе се изненадите што сте го завршиле целиот шејкер и веќе размислувате за следниот. Prime Whey исто така ќе ве изненади со својата исклучително растворлива текстура, што го олеснува мешањето и уживањето без грутки. Откријте го повторно задоволството од консумирање протеини!

КОИ СЕ ПРИДОБИВКИТЕ ОД PRIME WHEY?
Протеинот од сурутка извлечен од кравјото млеко е високо ценет во светот на спортот и особено во светот на бодибилдингот поради многуте корисни својства. Збогатен со BCAA, Prime Whey ќе помогне да делува и на зголемување на мускулната маса, но и на обновување на мускулите по вашите најинтензивни тренинзи. Овој нов асортиман може да се користи и во контекст на губење на тежината за да ја замени храната со повисоко ниво на калории додека здраво и ефикасно ги негува вашите мускули. Prime Whey е висококвалитетен протеински прав со сложена формула која е погодна и за почетници и за искусни спортисти кои бараат перформанси.

PRIME WHEY ПОМАГА СО ГРАДЕЊЕ НА СОСТАТА МУСКУЛНА МАСА
Протеинот е суштински елемент за мускулен тонус, раст и закрепнување. Количината на достапни протеини во телото директно ќе влијае на тоа како ќе се развие мускулната маса. Висококвалитетниот протеин од сурутка во Prime Whey ги содржи сите есенцијални амино киселини и многу брзо се апсорбира од цревата. Особено, ова ќе ви овозможи најдобро да го искористите метаболичкиот прозорец што се отвора по сесијата за вежбање. Благодарение на овие квалитети, протеинот од сурутка е еден од најдобрите достапни додатоци кои помагаат да се стимулира растот на мускулите.

Со синтетизирање на протеинот достапен во телото, мускулните влакна ќе растат и зајакнуваат. Со висока концентрација на протеин од сурутка и многу малку шеќер и јаглени хидрати, Prime Whey делува директно на мускулите за да им помогне значително да растат. Како дел од здравиот и спортски начин на живот, неговите корисни ефекти врз мускулната маса се десеткратно зголемени. Со својата сложена формула богата со протеини и амино киселини, Prime Whey исто така се покажува како вредна компонента во програмите за слабеење.

PRIME WHEY ПОМАГА ДА ВЕ ОДРЖИ ВО ФОРМА
Протеинот од сурутка може да помогне да се зачува чистата телесна маса. Сега е нашироко признаено дека диетите базирани на протеини не само што се многу ефикасни, туку имаат и многу метаболички придобивки, како што се намалување на нивото на шеќер во крвта и подобрување на ситоста. Затоа ќе помогне да се добие оптимален и постабилен состав на телото.

Покрај тоа, Prime Whey ќе помогне да се изгради таканаречената чиста мускулна маса. Со стимулирање на мускулниот раст без додавање на шеќер и јаглехидрати, помага во согорувањето на мастите за време на најригорозните тренинзи и помага во намалување на апетитот. Се смета за целосен протеин, има природно снабдување со аминокиселини кои ќе ги максимизираат резултатите произведени од тренинзите. Затоа, Prime Whey не е корисен само за помагање во промовирање на мускулниот раст, туку и за помагање во промовирање на губење на тежината и одржување на здрава тежина.

PRIME WHEY ВИ ПОМОГНУВА БРЗО ДА СЕ ОПОРАВИТЕ ПО ТРЕНИНГ
Со висока концентрација на протеини и природни аминокиселини, Prime Whey ќе помогне во оптималното закрепнување на мускулите после вежбање. Ова ќе ги максимизира резултатите од вежбањето и ќе ви овозможи да продолжите со тренинзите без да губите енергија. Подоброто закрепнување на мускулите директно влијае на перформансите во следните сесии, овозможувајќи им на вашите мускули да тренираат подобро и подолго. Важно е да се разбере дека во фазата на опоравување, магијата на раст делува на мускулите.

Prime Whey протеин
Богатата и сложена формула на Prime Whey ќе му овозможи на мускулите да се обноват оптимално и побрзо. Амино киселините природно присутни во протеинот од сурутка, исто така, ќе помогнат да се намалат грчевите предизвикани од најинтензивните тренинзи.

Вкусови

BANANA, BELGIAN CHOCOLATE, CAFFE LATTE, COOKIE & CREAM, SALTED CARAMEL, STRAWBERRY, TRIPLE BERRY, VANILLA